kuidas valida voodit

Kuidas valida koju sobivat voodit

Õige voodi aitab hästi välja puhata. Lisaks on see ka magamistoas stiilielemendina silmale ilus vaadata.

 

Oma silm on voodi valimisel kuningas

Voodit ostes peab alustama sellest, milline voodi üldse meeldib. Internetis on mitmed sisustusportaalid, mille galeriidest leiab palju ideid magamistubade sisustamiseks.

Soodsama hinna tõttu tasub enamasti ära voodi ostmine e-poest, nii on ka koju toomise mured lahendatud.

Paaridel tasub voodit koos valida. Ainult selliselt saab garanteerida, et lõplik variant sobib mõlemale ning et voodisse mahuvad korraga mugavalt ära ka kaks inimest.

Enamlevinud reeglina on kahele inimesele mugava voodi mõõdud 160x200. Väiksemate mõõtudega tuppa võib olla vajalik sobitada voodi 140x200. 180x200 või 200x200 mõõtudega voodi lisab alati mugavust.

Avastades alles kodus, et ostetud voodi on kahele inimesele liiga kitsas, tähendab see nii rohkem aja- kui ka rahakulu, et leida uus ja sobiv lahendus.

 

Madrats kuulub iga voodi juurde

Poes magamisasemeid vaatamas käimine võimaldab ka voodile pikali heita ja tunnetada, kas sellisel madratsil on ka mugav olla.

Müügisaalis voodi peal oleva madratsi saab vajadusel muidugi enda lemmiku vastu välja vahetada, ent voodi katsetamine annab aimu ka muudest asjadest. Näiteks saab selgeks see, kas voodi kõrgus põrandast on sobiv ning egas peats ja jaluts ebamugavana ei tundu.

 

Suurem voodi annab lisavõimalusi

Kui üks partneritest armastab voodis laiutada või peres kasvavad lapsed tahavad mõnikord hommikuti vanematele kaissu pugeda, võib osta ka suurema voodi, et kõigile kindlasti ruumi jaguks. Peale voodi kasutajate arvamuse tuleb voodi suurust valides arvestada ka magamistoa suurusega.

Ideaalis on valitud voodi piisavalt suur, et seal oleks hea magada, kuid samas niivõrd väike, et magamistoas saab voodile mugavalt mõlemalt poolt läheneda. Liiga suur voodi jätab magamistoast täistopitud mulje ning nii voodisse pääsemine kui ka voodipesu vahetamine on raskendatud.

 

Kasuta iga panipaika ruumis

Voodi saab olla aga ka rohkemat, kui ainult magamisase. Lisaruum kulub ära igas kodus ning kes ei ole veel ise katsetanud, siis voodialune ruum suudab edukalt täita panipaiga rolli.

Paljudele vooditele on panipaigana mõeldud sahtlid juba juurde lisatud, ent kui plaan on esmalt osta voodi ja hiljem vaadata, kuidas sinna alla asju mahutada, tuleb erilist tähelepanu pöörata voodiraami kõrgusele põrandast. Liialt madala voodiraami korral ei pruugi poes leiduda õige kõrgusega kaste ja sahtleid ning sellisel juhul tuleb need eraldi tellida.

Sahtlitesse saab panna nii hooajaliselt kasutatavad riided kui ka kasutuskorda ootava voodipesu. Piisavalt ruumikas panipaik võib riidekappi või kummutit täielikult asendada, jättes selle mööblieseme arvelt tuppa rohkem vaba ruumi.

 

Oskus valida disaini poolest sobilik mööbel

Tänu poodides leiduvale laiale sortimendile võib valimine olla keerulinegi.

Enda elu lihtsamaks tegemiseks saab eelnevalt mõelda, milline voodi üldse olema peab ja mis roll on sellel magamistoa disainis. 

Madala peatsi ja ilma jalutsita voodi peaaegu et sulandub ülejäänud ruumiga ning silmatorkava detailina saab kasutada hoopis erksavärvilist või silmatorkava mustriga voodipesukomplekte, mis sobivad ruumi. Samas võib aga valida ka uhke peatsi ja jalutsiga voodi, mis troonib magamistoas kui tõeline kuningas ning tõmbab igaühe pilku.

Puitraamiga voodi on hea valik siis, kui magamistoas soovitud stiil on hubane ja kodune. Modernse stiili eelistajad peaksid vaatama tagasihoidlikke metallraamiga voodeid. Variant on valida ka puitraamiga voodi, mis on aga minimalistliku stiili ja joonega.

Kes soovib tõeliselt ainulaadset voodit, siis võib kaaluda kõrguvate sammastega baldahhiinvoodit, millele saab lisada ka külgkardinaid. Selline luksuslik ja peaaegu et kuninglik magamisase sobib kõige paremini kõrgete lagedega tubadesse, sest visuaalselt mõjub baldahhiinvoodi ruumi madaldavalt.

Olenemata sellest, milline mudel osutub lõplikuks valikuks, tänab õigesti valitud voodi eest nii meel kui keha.

Toaga harmooniliselt kokkusobiv magamisase on silmale ilus vaadata ning sobivas voodis maganult on ka hommikud ilusamad.