Kolimiseks näpunäiteid
Kolimine on alati seotud huvitavate emotsioonidega, ilmselt on ees ootamas uus elukoht, mis pakub omajagu põnevust. Küll aga tuleb enne asjad kokku pakkida ja need kuidagi uude kohta toimetada. Toome välja mõned nipid, kuidas seda võimalikult efektiivselt ja valutult teha.
Kastide hankimine
Selleks, et asjad saaksid ohutult uude kohta viidud, on vaja pakkematerjale. Kuigi ehituspoed müüvad kaste, siis esmajärjekorras tasub uurida kaubanduskeskustest või ka lihtsalt toidupoodidest pappkaste.
Poodide jaoks on pappkastid lihtsalt prügi ning tõenäoliselt antakse teile neid hea meelega. Igatahes küsija suu pihta ei lööda.
Kastide hõlpsamaks transpordiks hea nipp – lõika kasti mõlemale küljele kolmnurkne ava sisse, nii saad sealt kergelt kinni võtta.
Loo süsteem
Väga oluline on luua süsteem, et uues kohas lahti pakkimine oleks võimalikult lihtne. Proovi vältida kaste, kuhu peale kirjutad “pudi-padi”. Kirjuta kastidele peale, mis tuppa see mõeldud on ning ära pane neisse asju erinevatest tubadest.
Kui on vaja ka mööblit lahti monteerida, siis tulevad kasuks minigrip kotid. Märgi koti peale, mis mööblitüki küljest kruvid pärit on ning siis hiljem saab need kotid eraldi karpi panna.
Suured kilekotid, ka prügikotid on praktilised
Riided, diivanipadjad ja ka pehmed mänguasjad saab mugavalt panna igasse suurde kilekotti, või näiteks suurde prügikotti. Sealjuures on lihtsalt oluline, et kottidesse pandavad esemed ei oleks liiga rasked.
Suured kilematerjalist kotid tulevad ka kasuks riidepuudel olevate riiete pakkimisel. Pole mõtet hakata riideid puudelt ära võtma ja siis eraldi neid pakkima. Uues kohas saab mugavalt kohe need uuesti rippuma panna.
Vaakumkottidega sõbraks
Kui ruumi on vähe ja soov on võimalikult kompaktselt riideid pakkida, siis tulevad abiks vaakumkotid. Eeliseks prügikotti pakkimisel on see, et neid saab pärast ka hoiustamiseks edasi kasutada.
Siinkohal jällegi soovitus on pakkida ühe hooaja riided ühte kotti, siis saab suvel talveriided jättagi vaakumkottidesse.
Nõude pakkimine
Nõude kokku pakkimine on omajagu peavalu, sest reeglina on need kergesti purunevad. Taldrikute pakkimiseks tasub soetada papptaldrikuid ning need nõude vahele asetada, sest kuju on täpselt sobiv. Sama saab ka teha muidugi lihtsalt ajalehtedega.
Tassid ja klaasid saab kenasti ajalehtede sisse pakkida ja seejärel tihedalt pappkasti pakkida.
Nõudele kasuta võimalikult väikseid kaste, et pärast jõuaks neid ka tõsta ja seega on ka purunemise tõenäosus väiksem.
Pakkekilel on mitu otstarvet
Ehituspoodidest ja pakendikeskusest saab soetada suure rulli pakkekilet. See on kolimisel suur abimees, et mitte rikkuda mööblit.
Kileta kinni mööbel ja nurkadesse aseta kile alla ka natuke pappi, siis jääb mööbel kolimise käigus kahjustamata. Sahtliga kapi puhul võib vabalt sahtlid kinni kiletada, kui see just koormat liiga raskeks ei tee.
Kile on hea kasutada ka muudeks otstarveteks, näiteks kileta kinni nugade ja kahvlite sahtlisisu. Nii ei pea neid eraldi pakendama ja pärast jälle lahti pakkima.
Kasuta ruumi efektiivselt
Olemasolevate vahenditega saab juba päris palju asju pakitud. Raamatuid täis kastid kipuvad vedamiseks liialt rasked olema. Kui sul on aga olemas ratastel reisikohver, saab raamatud sinna mugavalt ära paigutada.
Samuti saab ära kasutada käekotte, sahtleid ning majapidamises leiduvaid karpe kergemate asjade vedamiseks.
Tee valmis esimese õhtu kast
Kolimine kipub olema väsitav ja tõenäoliselt esimesel õhtul kõike korraga lahti pakkida ei jõua. Tülikas on ka hakata kastidest ükshaaval vajalikke asju välja noppima, seepärast soovitame teha esimese õhtu kasti.
Leia üks kast ja märgista see piisavalt erinevalt kõigest muust ning paki sinna kõik, mida vajad selle aja jooksul, kui asjad on lahti pakkimata.
Neid näpunäiteid jälgides läheb kolimine hõlpsamalt. Nüüd jääb vaid sõber appi kutsuda ja pakkimine-kolimine ära teha!
Vaata lisaks ka, kuidas uues kodus energiakuludelt säästa.