Ühetoaline korter Mustamäel

Kinnisvara pildistamine parema müügi heaks

Kas teadsite, et 60% kinnisvarakuulutuse vaatamise ajast uuritakse fotosid? Allikas.

Ühetoaline korter Mustamäel

Mustamäel Männi pargi lähedal on mitmeid viiekordseid paneelmaju. 2016. suvel käisin pildistamas ühes neist asuvat viienda korruse korterit. Pildistama jõudsin sel korral pärastlõunal, kui päike paistis otse korteri akendesse.

Suurepärased valguslaigud põrandal oleksid iga endast lugupidava kassi rõõmust nurruma pannud - kui hea oleks neil peesitada!

Selle korteri pildistamise eesmärgiks oli anda omanikule selged ja ilusad fotod müügikuulutuse jaoks. Kokku üle 30 foto sai üle antud, ning valik valminud fotodest on ka selle postituse galeriis.

Kodu ise on igale Mustamäelasele tuttava planeeringuga. Piklik esik ning WC-vannituba koos. Esikust edasi algab avar elutuba, ning elutoa kõrval paikneb eraldi köök. Elutoast pääseb rõdule, kust antud korteri puhul avanes vaade sisehoovi ja puulatvadele. Vaikne asukoht.

Ühetoaline korter Mustamäel ja võimalik uus planeering

Tihti ehitatakse tüüp-planeeringuga ühetoaliseid kortereid ka ümber kahetoalisteks. Köögi asemele planeeritakse eraldi magamistuba, ning köögimööbel paigutatakse elutoa külje- või otsaseina. Avatud köögil on omad plussid.

Üksinda elavale või paarile on selline väike korter väga praktiline valik. Väikese korteriga kaasnevad madalad püsikulud. Samas õnnestub 30 m2 suurde korterisse mahutada panipaikade läbimõeldud planeerimisega kõik eluks vajalik.

Pildistamine läks taas kiirelt, sest möbleerimata korteris sai vabalt ringi liikuda. Kui pildistatavad ruumid on möbleeritud, kulub pildistamisele oluliselt rohkem aega. Iga mööblieseme ümber on siis vaja fotole jätta piisav mõtteline ruum, ning kadreerimine võtab alati natukene aega.

Peale müügifotode pildistamist ning seejärel müügikuulutuse portaalidesse lisamist leidus sellele korterile õige ostja juba nädalaga.